eDS BiH Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi koraci: Novi pojmovi

5 posters

Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  cviKKi Thu Feb 11, 2010 7:21 pm

Prvi koraci: Novi pojmovi


Evo i ja odlucih da napisem svoj prvi tutorijal.On ce sadrzavati nove pojmove u erepubliku, odnosno neke nepoznate stvari na pocetnoj stranici koje kao eBebu mogu zanimati. Sadrzava se iz nekoliko didjelova. Pa da pocnemo.
Prvi dio
Kada se ulogujete na erepublik vidite mnostvo stvari i vidite ovu traku sa strane:
Prvi koraci: Novi pojmovi 68736869
Krenut cu redom, odozgo prema dole sa objasnjavanjem.
Prvi koraci: Novi pojmovi 20854472Prvo ovdje vidite avatar, ispod njega imate svoj nickname, broj pokazuje koji ste sadasnji level, a ova zelena crta sematski pokazuje koliko vam treba do sljedeceg levela. Kada stavimo kursor na broj levela (u mom slucaju 18) pojavit ce vam se ovoPrvi koraci: Novi pojmovi 57359453. Odnosno brojcani prikaz koliko vam treba do sljedeceg levela i koliko imate sada experience points.
Idemo dalje.Prvi koraci: Novi pojmovi 51679748Ova zastavica nam predstavlja zastavu zemlje u kojoj se nalazimo. Ispod nje imamo ovog plavog cikicu koji prikazuje sematski prikaz koliko imamo wllnessa (zdravlja) a ispod njega se nalazi brojcani prikaz.
Iduci dalje prema dolje dolazimo do ovogaPrvi koraci: Novi pojmovi 13202473.OvoPrvi koraci: Novi pojmovi 89377595predstavlja prikaz golda kojeg imate.Prvi koraci: Novi pojmovi 44425557predstavlja prikaz trenutne valute (valute se mijenjaju u zavisnosti od drzave u kojoj se nalazite).
Prvi koraci: Novi pojmovi 55056544Ovo gornje pismo govori nam o tome dali imamo i koliko poruka u inboksu. Dok nam donje pismo s zvonom govori o tome dali imamo nekih novih obavijesti kao naprimjer povecanje ili smanjenje plate, otpustanje iz firme, dali vam je neko donirao nesto ili poslao zahtjev za prijateljstvo ili nesto slicno.
Drugi dio
Prvi koraci: Novi pojmovi 63934808
Do gore objasnjene trake vidite Lastest Events (zadnji događaji).
Oni se dijele u nekoliko skupina prvo imamo:
Prvi koraci: Novi pojmovi 97692722
Ovo nam daje podatke o aktivnim bitkama. Pise koliko borba vec traje (a borbe traju 24 sata), izmedju koga se void rat i na strain koga se ti boris.
Drugo:
Prvi koraci: Novi pojmovi 60601001
Ovo je vise za kongresmene (ljude u vladi koji donose odluke) ali da objasnim. Znaci da je neki zakon ili porez ili nesto slicno koji je postavljen odobren. U ovom slucaju da se 20000 BAM-a odstampa za 100 golda.
Trece je:
Prvi koraci: Novi pojmovi 70298004
Kao sto sam u gore navedenom rekao ovo su postavljeni zakoni koji su stavljeni na cekanje da kongresmeni odluce dali se ce neki zakon ili porez odobriti ili ne.
Treci dio
Ispod Lastest Events vidite News.
To su novosti odnosno clanci u novinama.
Prvi koraci: Novi pojmovi 16466506
Prvo odozgo vidimo novine od admina
Prvi koraci: Novi pojmovi 11906233
Ispod toga vidimo meni
Prvi koraci: Novi pojmovi 18252834
Prvi koraci: Novi pojmovi 96288013Ovo su najvise votani clanci u novinama.
Prvi koraci: Novi pojmovi 74632248Ovo su zadnji napisani clanci u novinama.
Prvi koraci: Novi pojmovi 95938175Ovo su najvise votani clanci u novinama u svijetu.
Prvi koraci: Novi pojmovi 75289552Ovo su novine na koje ste se pretplatili. Ako ima novih clanaka u tim novinama iznad ove trake nam se pojavi new.
Cetvrti dio
Do Lastest Events i News vidimo Shouts.
Shout (uzvik) nam omogucuje da izjavimo nesto sto ce svi nasi prijatelji moci da vide.
Prvi koraci: Novi pojmovi 75524416
Ako nesto zelimo uzviknuti dovoljno je da to upisemo u bijeli prostor i kliknemo na shout. Ispod imamo uzvike nasih prijatelja.
Eto gotov sam s tutorijalom. Mislim da bi trebao pomoci eBebama da se bolje snadju u eSvijetu.
Tutorijal radio cviKKi


eto to bi bio moj tutorijal sta mislite o njemu?
cviKKi
cviKKi

Posts : 69
Join date : 18/12/2009

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  aldinjoldic Thu Feb 11, 2010 7:29 pm

DOBARRR! Very Happy

kako se ja nikada ne zainatim i ne pokusam nesta ovako Razz
aldinjoldic
aldinjoldic

Posts : 24
Join date : 02/12/2009

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  Mancini Horvat Thu Feb 11, 2010 7:58 pm

vidis sta se sve moze kad se hoce. Bravo, ja cu ovo cim stignem objaviti na demos novinama (ako dopustas, ili kao vec nisi objavio na svojim)
Mancini Horvat
Mancini Horvat

Posts : 135
Join date : 02/12/2009
Location : Mostar

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  cviKKi Thu Feb 11, 2010 8:08 pm

Mancini Horvat wrote:vidis sta se sve moze kad se hoce. Bravo, ja cu ovo cim stignem objaviti na demos novinama (ako dopustas, ili kao vec nisi objavio na svojim)
naravno da dopustam ovo je stranacki tutorijal i uradio sam ga danas samo za tvoju volju da se neljutis vise a ja nemam novine stranka je jedina koja me promovira Very Happy
cviKKi
cviKKi

Posts : 69
Join date : 18/12/2009

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  Mancini Horvat Thu Feb 11, 2010 9:18 pm

cviKKi wrote:
Mancini Horvat wrote:vidis sta se sve moze kad se hoce. Bravo, ja cu ovo cim stignem objaviti na demos novinama (ako dopustas, ili kao vec nisi objavio na svojim)
naravno da dopustam ovo je stranacki tutorijal i uradio sam ga danas samo za tvoju volju da se neljutis vise a ja nemam novine stranka je jedina koja me promovira Very Happy

ja se nisam ljutio, ali nemoj govoriti da je to za "moju volju", jer je na sastanku dogovoreno da ti uradis, pa eto... Ono sto sam tamo bio reko se odnosilo na neke ljude, a ja tamo nisam nikog direktno prozvao.

Opet, svaka cast na tutoru


P.S. Moj mail je mancinihor@gmail.com pa mi posalji ovaj tutor sa tagovima, pa cu ga ja, cim stignem, objaviti na demosu.
Mancini Horvat
Mancini Horvat

Posts : 135
Join date : 02/12/2009
Location : Mostar

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  Cyboss Thu Feb 11, 2010 9:37 pm

Cyboss
Cyboss

Posts : 243
Join date : 02/12/2009

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  Belajboy_86 Fri Feb 12, 2010 3:33 pm

bravo cvikki, svaka cast na tutoru
Belajboy_86
Belajboy_86

Posts : 80
Join date : 10/12/2009
Age : 38
Location : Zenica

Back to top Go down

Prvi koraci: Novi pojmovi Empty Re: Prvi koraci: Novi pojmovi

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum